PERSONALET
Her kan du læse lidt om alt det skønne personale, der står for at skabe rammerne om Elbæk Efterskole.
Ledelse og administration
Rasmus Clausen
Forstander
rc@elbaekefterskole.dk
Christian Bennedsgaard
Pædagogisk leder
ch@elbaekefterskole.dk
Mette Kjærsgård
Pædagogisk leder
me@elbaekefterskole.dk
Tinna Sørensen
Forretningsfører
ts@elbaekefterskole.dk
Lonni Karup Larsen
Ledelsessekretær
lk@elbaekefterskole.dk
Vinnie Kristensen
Kontorassistent
vk@elbaekefterskole.dk
Laura Legarth Søgaard
Kommunikationsansvarlig, Engelsk
ll@elbaekefterskole.dk
Undervisere
Andreas Svane
Gymnastik, Spring, Golf
sv@elbaekefterskole.dk
Anne-Katrine er barselsvikar for Signe i skoleåret 2023/24
Anne-Katrine Degn Petersen
Gymnastik, Matematik
ak@elbaekefterskole.dk
Berit Bennett Andersen
Dansk, Engelsk, Basketball
ba@elbaekefterskole.dk
Berit Holm Petersen
Tysk, Engelsk, Dansk
bp@elbaekefterskole.dk
Christian Toft Paaske
Fysik/Kemi, Idræt, Håndbold
ct@elbaekefterskole.dk
Daniel Burgdorf Madsen
Matematik, Fodbold
db@elbaekefterskole.dk
Esben Hoffer Henriksen
Dansk, Musik, IT
eh@elbaekefterskole.dk
Esther Skibsted
Tysk, Engelsk, Madlavning
es@elbaekefterskole.dk
Frederikke Funder
Gymnastik, Dansk, Engelsk
fr@elbaekefterskole.dk
Jens Peter Bonde Hansen
Matematik, Fodbold, Cykling
jp@elbaekefterskole.dk
Laura Legarth Søgaard
Kommunikationsansvarlig, Engelsk
ll@elbaekefterskole.dk
Line Vonsek
Dansk, Musik, Krea
lv@elbaekefterskole.dk
Lise Hegelund Appe
Matematik, Fysik/Kemi, Musik
la@elbaekefterskole.dk
Martin Lysdal Klogborg
Matematik, Volley, Håndbold
mk@elbaekefterskole.dk
Nicole Fuhr Luik
Tysk, Dans
nl@elbaekefterskole.dk
Peter Bødker Olesen
Matematik, Fysik/Kemi, Volley
po@elbaekefterskole.dk
På barsel i skoleåret 2023/24
Signe Wisén Clausen
Gymnastik, Dansk, Engelsk
sc@elbaekefterskole.dk
Sune Engholm
Gymnastik, Spring, Engelsk
se@elbaekefterskole.dk
Tue Düring
Matematik, Tysk, Fodbold
td@elbaekefterskole.dk
Studievejledere
Esben Hoffer Henriksen
Dansk, Musik, IT
eh@elbaekefterskole.dk
Esther Skibsted
Tysk, Engelsk, Madlavning
es@elbaekefterskole.dk
Nicole Fuhr Luik
Tysk, Dans
nl@elbaekefterskole.dk
Timelærere
Jacob Nørgaard Hansen
Gymnastik
Jonas Lundgaard Suni
Musik
Mathilde Haunstrup Jensen
Gymnastik
Gert Østergaard
Badminton
Kathrine Jochimsen Ipsen
Driftspersonale
Rene Frederiksen
Pedel
rf@elbaekefterskole.dk
Claus Bjerregaard
Pedel
Siggi
Skolehund
Britta Madsen
Køkkenassistent/Rengøring
Køkkenpersonale
Anette Rindom Nielsen
Køkkenleder
koekken@elbaekefterskole.dk
Lisa Hvarregaard
Kok, underviser i madlavning
Dorrit Hein Vase
Køkkenassistent
Anette Truelsen
Køkkenmedhjælper
Mette Mogensen
Køkkenmedhjælper
Britta Madsen
Køkkenassistent/Rengøring
Maja Malou Guldmann
Køkkentimelærer
Lærke Graversen
Køkkentimelærer
Mathilde Kortbæk Mørk
Køkkentimelærer