Livestreaming fra Forum

Som det nok er gået op for de fleste, drager vi på tirsdag til Forum Horsens i anledning af Efterskolernes gymnastikstævne. Vi skal her lave vores opvisning foran et helt fantastisk publikum, i et hal der, som de sidfste mange år, sikkert er fyldt til bristepunktet. Vi glæder os meget og ser med stor glæde frem til denne dag, da det er en helt unik oplevelse for vores elever, at lave opvisningen i så smukke rammer.

Er du desværre en af de uheldige, der ikke har fået fat i en billet til denne dag, eller på anden vis er forhindret, i at være til stede, så er der håb 🙂 Det er nemlig sådan, at det er muligt at live streame video derinde fra, dagen igennem.

Elbæk Efterskole går på gulvet derinde kl 20.10 og håber naturligvis på at give både jer, der er til stede i hallen, samt jer der sidder bag skærmen, en flot oplevelse.

img_1658_570x570